CDuatláKH No. 4 v plánu na 11.4.2015

NA HUTÍCH POTŘETÍ

Fota zde:

Třetí duatlon ve znamení rekordů! Na startu 3 ženy, z toho dvě nové tváře, a 13 chlapů, stále stejné gesichty. Petr Novotný obhajoval vítězství, mezi ženami Jitka Kalná, oba na startu. Za krásného počasí se vybíhalo na první běh, hned zkraje na to šlápla trojice David Kudrna, Petr Novotný a historicky první vítěz duatláku - Honza Němec. Lehce jim pláchnul David, který byl v depu první, 30 vteřin po něm Honza s Petrem. Bramborové místo držela stálice duatlonových 4. míst, Michal Vavák z pořadatelského mančaftu. Mezi ženami vládla na prvním běhu novicka na trati Markéta Hronová, následována Jitkou Kalnou a Lindou Homolkovou. Jak už to bývá, muziku pořádně přitvrdila cyklistická část. Trochu za to vzal Petr Novotný a po obrátce v Košicích bylo téměř jasné, že obhájí. Skvěle jeli Martin Rada a Jarda Novotný, kteří v minibalíku o počtu 2 stáhli Vavise i Honzu Němce. Na kole Markéta jen zvýšila svůj náskok a o vítězce nebylo pochyb. Na běhu už se velká dramata nestala. Petr Novotný uhájil zlato a po Bucifalovi a Milerovi jako třetí člověk v historii akcí CDKH dokázal titul obhájit. Ale těsně! Jen 20 sekund za ním finišoval nováček na trati David Kudrna. Třetí flek bral poslední vítěz od Velasu Jarda Novotný. Bramboru Michal Vavák přenechal Martinovi Radovi, který ukázal skvělé zlepšení, zajel druhé nejrychlejší kolo a zapracoval i na běhu. Pátý byla stálice našich akcí Honza Němec, šestý Vavis atd...
Druhý běh pořadím mezi ženami nezamíchal, Markéta uhájila s přehledem první místo v novém traťovém rekordu stejně jako Petr Novotný mezi muži. Druhí skončila Jitka Kalná, třetí místo brala Linda Homolková.

REPORT Z 2.ROČNÍKU:

Druhý duatlák byl ve znamení prvního jarního víkendu a pro některé i prvních cyklistických kilometrů. Na startovní rošt Na Hutích dorazilo celkem 15 závodníků, z toho tři ženy. Nechyběli loňští vítězové Honza Němec a Martina Hájková, ale loni stříbrný a bronzový, Honzové Rada a Blažek laborují se zraněními, jeden se žebry, druhý je po operaci křížového vazu. Oběma borcům přeje CD*KH rychlou rehabilitaci a návrat do služby už na triatláku.
Hned ve stoupání se vykrystalizovala vedoucí skupinka, kde byl skvělý běžec Honza Němec a Petr Novotný z cyklistického oddílu Agro Kolín. Následován Jirkou Zajícem, který ještě cítil únavu ze skvělého vystoupení před týdnem na pražské půlce. Čtvrtý byl v depu Petr Kalný, po něm Michal Vavák z pořádajícího Clubu deportivo KH. Mezi ženami potvrdila své běžecké kvality Jitka Kalná, druhou ženou v prvním depu byla Martina Hájková, dvě minuty po ní Helča Blažková.
Prvním vyjíždějícím z depa na trať cyklistiky byl Jirka Zajíc, ale ten si vybral Smolíčka dne, když píchnul před Poličanami. Všem závodníkům zpříjemňoval cestu na obrátku do Košic silný protivítr, ale Petr Novotný toto nebral na vědomí. Výbornou cyklistikou byl už od Malešova v jasném vedení. Za ním jel s odstupem Honza Němec  a Jan Vyskočil. Skupinka Vavák-Litt-Kalný spolu dojela na obrátku, odkud nastal úprk směr běžecká druhá část. Vavák předjel  Dana Litta před Polánkou a jako šestý dorazil do depa Petr Kalný. Uznání zaslouží Jirka Zajíc, který pomocí Honzy Rady, jenž se proměnil v servisní vozidlo závodu, nechal na kole duši.
Na kole v silném větru výborně zajeli Martina Hájková s Helčou Blažkovou, naopak Jitka Kalná se šetřila na svou silnou běžeckou disciplínu.
V rámci druhého běhu se rozhodovalo víceméně o příčkách pod stupni vítězů. Petr Novotný nejrychlejším druhým během stlačil poprvé v historii čas pod 80 minut. Druhým byl o fous před dotírajícím Janem Vyskočilem Honza Němec. Pro bramboru si doběhl nikým neatakován Michal Vavák z CD*KH, pátým byl Petr Kalný atd.
Jitka Kalná ukázala, že rozhodovat se nemusí jen na kole, předběhla Martinu i Helču a doběhla si pro vítězství.

Vysledky_Duatlak_2013.xls (33,5 kB)

Fota: jendanabytek.rajce.idnes.cz/Daca_duatlon_2013

VÝSLEDKY, FOTA A VIDEO Z 1.ROČNÍKU ZDE:

Vysledky Duatlak 2012.xls (26 kB)

Na start se postavilo 13 mužů a dvě ženy a v ideálním počasí pro sport se vrhly úderem druhé hodiny odpolední na první běh, který víceméně kopíroval trasu Dačického 12 od kostelu sv. Trojice, ale proti směru hodinových ručiček. Jako vystřelený šíp vystartoval Jan Blažek z Prahy, který byl téměř až po „závoru“ u Velkého rybníka ve vedení. Pak ho na chvíli přenechal Janu Němcovi z Kolína, tuto dvojici sledoval z odstupu asi 20 sekund tandem Michal Vavák z pořádajícího Clubu deportivo a Jan Rada z Kutné Hory. Jan „Bláža“ Blažek se opět utrhl zhruba kilometr před cílem a 4,5 kilometrovou trať zvládl jako první za 18:50. Toho následoval s odstupem 13 sekund Jan Němec a třetím v depu byl Vavák.  Ten ale zvolil první depo jako velmi odpočinkové a na cyklistiku vyjížděl až po pátem v cíli běhu, překvapením závodu Jiřím Zajícem z kutnohorských hasičů.
Mezi ženami se čekal velký souboj a první místo mezi Kutnohoračkami Martinou Hájkovou a Helenou Blažkovou. První v cíli běhu byla Martina Hájková v čase 25:10, o minutu dříve než Helena Blažková.

Na kole si to dával každý závodník za své a vítr byl většinou na cestě na obrátku v Košicích v zádech cyklistů. Jan Blažek vydržel na prvním místě v závodu zhruba do Malešova, kde jej spolkla dvojice Němec-Rada. Spolu, ale velmi férově nikoli v háku, dorazili téměř až do Košic na obrátku, zde se ale skupinka rozdělila v pořadí Rada, Němec, Blažek. Čtvrtý Vavák „docvakl“ Blažka zhruba u Polánky a víceméně spolu dorazili na start druhého běhu, tentokráte po směru hodinových ručiček.
Mezi ženami byla situace taková, že Martina Hájková si stále držela zhruba minutový odstup od Heleny Blažkové po celé trase cyklistiky, a tak o prvním a druhém místě měl rozhodnout druhý běh.

Jan Němec coby zkušený běžec zaútočil na celkové vítězství v běhu číslo dvě, když přeběhl Jana Radu a doběhl si pro vítězství v prvním ročníku duatlonu Na Hutích v celkovém čase 1:22:21. Druhé místo si nakonec podržel Jan Rada, ale pouze o 10 sekund před Janem Blažkem, čas Rady byl 1:23:15. Club deportivo bere bramboru a Michal Vavák tak dostál pravidlu, že organizátor by se na svém závodě neměl postavit na stupně vítězů.
U žen zůstala situace stejná i na druhé běžecké části. Pro vítězství si doběhla Martina Hájková časem 1:46:24, druhé místo mezi ženami brala Helena Blažková, její čas 1:51:36.